Zayıflamayı Sağlayan Kış Çayı Nasıl Yapılır?

Dört mevsim tüketilerek kilo vermenizi sağlayacak olan Kış Çayı nedir ve nasıl yapılır?

0 471

Kış çayı zayıflamak isteyenler için harika bir fırsat sunuyor. Kış çayı metabolizmayı hızlandırdığı gibi aynı zamanda özellikle soğuk mevsimlerde çeşitli hastalıklara karşı koruma sağlayarak, vücut direncinin de artmasına neden oluyor.

Kış Çayı Nasıl Hazırlanır?

Metabolizmanın hızlı çalışması yenilen besinlerin sindirilmesi ve vücutta birikmemesi adına son derece önemlidir. Metabolizmanın yavaş çalışması halinde besinler vücutta kilo olarak belirmektedirler. Kış çayı tarifi ile metabolizmanıza özel bir hız kazandırabilirsiniz.

Çayı hazırlamak için; 1 adet çubuk tarçın, 1 adet fındık büyüklüğünde zencefil, ince dilim limon, 1 ilim elma ve 1 litre suya ihtiyacınız bulunuyor.

Bir demlik içerisine tüm malzemeleri koyun ve suyu kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra demliğin altını kapatın ve demlenmesi için ortalama 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra kış çayınız hazır olacaktır.

Kış çayı sadece metabolizma üzerinde değil, aynı zamanda vücudun direncinin artmasında da etkili olur ve bu sayede hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizin de güçlenmesini sağlar. Genel rahatlatıcı özelliği sayesinde de dinginlik ve huzur bulmanızı kolaylaştırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.