Sıkışan Fermuarı Açmak İçin Pratik Yöntemler

Sıkışan Fermuar nasıl açılır? Sıkışan Fermuarı açmak için yapmanız gerekenler!

0 286

Çeşitli kıyafetlerde bulunan fermuar mekanizması farklı durumlar yüzünden sıkışma yaşayabilir. Sıkışan fermuar açma yöntemleri ile can sıkıcı olan bu sıkışma durumundan kolay ve pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sıkışan Fermuarı Açma Yöntemleri

Sıkışan fermuarı açmak için öncelikle kurşun kalem kullanabilirsiniz. Kurşun kalemi fermuarın dişleri boyunca baştan aşağıya olacak şekilde gezdirin. Dişlerin arasına girerek kurşun kalem fermuarın açılmasını sağlayacaktır. Ancak kurşun kalemin sivri uçlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Kalıp el sabununu da fermuar dişlileri boyunca gezdirerek fermuarın kolayca açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede fermuar kolayca kayma gösterecek ve fermuar düzelecektir. Aynı yöntemi mum yardımıyla da yapabilirsiniz.

Mumu dişliler üzerinde dolaştırmak fermuar mekanizmasını kaygan hale getirecektir. Mum kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta kıyafetin renginin boyanmaması olmalıdır. Eğer renkli mumlar kullanacaksanız fermuarda ve kıyafetin kenar kısımlarında mumun rengi görülebilir.

Fermuarı için beyaz renkte olan ruj da kullanabilirsiniz. Bunun yanında dudak parlatıcısı kullanmak da yine fermuar mekanizmasının kaygan hale gelmesine yardımcı olur. Bu yöntemler ile pratik şekilde fermuarı eski haline getirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.