Kabuki Fırça Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kabuki Fırça nedir ve ne için kullanılır? Kabuki Fırça'nın özellikleri nelerdir? İşte tüm detaylar...

0 69

Özellikle kadınlar için çok önemli bir konu olan makyaj konusunda sadece makyaj malzemesinin kalitesi önemli değildir. Bunun yanında makyaj malzemesini yüzümüze sürdüğümüz fırçalar da makyajın şık görünümü için son derece önemlidir. Profesyonel bir makyaj görüntüsü için çok önemli olan fırçaların yapısı da birbiri içinde farklılıklar göstermektedir.

Önce kabuki fırça nedir sorusu üzerinde durarak özelliklerini de bu şekilde anlatalım. Kabuki fırçanın kökeni Japonya’ya dayanmaktadır. Çok ağır makyajlarda makyajın cilde doğal bir renk vermesini sağlayan kabuki fırçalar makyaj yaparken en çok fondöten kullanımında yararlandığımız fırça türleri içerisinde bulunmaktadır.

Kabuki Fırçanın Etkileri Nelerdir?

Yüze belirgin bir renk vererek doğal bir görüntü sağlamaktadır. Ayrıca fırçayı yüzde uygularken fırça izi oluşmasını da engellemektedir. Kabuki fırçanın yüzde uygulanması ise, öncelikle dairesel hareketlerle arkasından ise tampon şeklinde olmalıdır.

Kabuki fırçalar yapısal olarak ise küt bir görünüme sahip olurken sert ve sık kıllı fırçalardır. Ayrıca kabuki fırçalar genellikle fondöten uygulamalarında kullanılsa da kontür ve allık kullanımı için üretilen fırça türleri de bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.