İyi Bir Telefon Fotoğrafçılığı İçin Yapılacaklar

Telefondan fotoğraf nasıl çekilir? Telefon fotoğrafçılığı nedir ve nasıl yapılır

0 359

Fotoğraf çekmek için önceden sadece fotoğraf makineleri akla geliyor olsa da günümüzde artık cep telefonları artan kaliteleri ile fotoğraf çekimi için tek başına yeterli hale geliyorlar. İyi bir telefon fotoğrafçılığı yapmak için belirli yöntemleri takip edebilirsiniz.

Telefondan İyi Fotoğraflar Çekme Yöntemleri

Telefondan iyi fotoğraflar çekme yöntemleri daha güzel ve çarpıcı görüntüler yakalamanıza olanak tanırlar. Özellikle portre çekimlerinde kişinin gölgede bulunması idealdir. Bu kişinin yüzüne özel bir yumuşaklık ve farklı renk dalgalanmaları verecektir.

Eğer iç mekanda portre çekimi yapılacaksa bu durumda da pencerenin mutlaka bir tarafta yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Pencere kişinin tam önünde ya da arkasında değil, yanında olmalıdır.

Bir diğer önemli ayrıntı ise odaklanma modunun kullanımını otomatik olarak değil, manuel olarak ayarlamayı seçmektir. Bu sayede çerçevenin karanlık alanlarda daha fazla ayrıntıya kavuşmasını sağlamanız mümkün olacaktır.

Çok parlak alanlarda fotoğraf çekimi için de ışığın mutlaka arkanızda olmasına ve merceğe vurmamasına da dikkat etmeniz gerekir. Eğer parlak bir kısımda ayrıntı yakalamak istiyorsanız bu durumda da fotoğraf parlaklık ayarını düşürebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.