Grip Nedir, Belirtileri ve Tedavisi Nedir?

Dört mevsim meydana gelebilen Grip hastalığı nedir? Grip belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler.

0 268

Özellikle soğuk mevsimlerin hastalığı olarak bilinen grip temelde her mevsim rastlanan bir hastalıktır. Grip solunum yolu hastalıkları arasında en çok rastlanan hastalıktır ve bazı durumlarda oldukça ağır geçebilmektedir.

Grip Belirtileri ve Tedavisi Nedir?

Grip belirtileri olarak öncelikle nezle meydana gelecektir. Nezle temel olarak gribin daha hafif halini ifade eder. Bununla birlikte burun akıntısı ve halsizlik de görülür. Nezle eğer dikkate alınmaz ve gerekli tedaviler sağlanmazsa gribe dönüşür.

Gribin en çok belirtilerinden birkaçı baş ağrısı ve yoğun halsizliktir. Ardından ise öksürük ve balgam gelir. Grip özellikle zatürre gibi daha tehlikeli hastalıklara dönüşebileceği için son derece dikkatli geçirilmesi gereken bir hastalığı işaret etmektedir.

Grip tedavisi için en önemli yöntem dinlenmektir. Halsizliğin vücuttan atılması için dinlenmek çok dönmeli olduğundan grip mutlaka yatakta geçirilmelidir. Bunun yanında boğazın nemli kalmasını sağlayacak adaçayı ya da ıhlamur gibi bitki çaylarının tüketilmesi, meyve tüketerek vitamin alınması  daha hızlı bir iyileşme sağlayacaktır.

Ayrıca doktor tarafından yazılmış olan ilaçların kullanılması ile grip ortalama 7 gün içerisinde geçecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.